Онкологічні захворювання є досить підступними, адже на перших стадіях свого розвитку вони не дають жодної підозри на наявність проблеми. А перші симптоми виникають вже на запізнілих стадіях. Рак простати є однією з найчастіших причин смертності від онкопатології у чоловіків. На жаль, часто рак простати виявляється випадково, а не під час профілактичного огляду.
Єдине, що допоможе вберегти своє здоров’я – це усвідомлення потреби у профілактичному обстеженні та систематичних візитів до уролога. При виявленні будь-якого нетипового ущільнення чи новоутворення простати під час пальпації та УЗД, лікарі наполегливо рекомендують проведення біопсії простати для взяття зміненого матеріалу на гістологічне дослідження.
Показання до проведення біопсії простати
Біопсія полягає у механічному взятті частинок патологічно зміненої тканини, які надалі піддаються спеціальному фарбуванню та дослідженню під мікроскопом.
Первинним скринінговим методом діагностики раку простати є визначення рівня простатспецифічного антигену в крові. Навіть незначне підвищення є першопричиною для проведення біопсії простати. Адже підвищення цього антигену не свідчить про стовідсоткову онкопатологію, а може бути проявом простатиту чи аденоми простати. Тому у даному випадку варто провести чітку диференціацію.
Також вагомим показанням є поява нетипового ущільнення під час трансректальної пальпації простати (так званий симптом «рогів») та об’ємне утворення, виявлене під час УЗД простати. Окрім цього, на проблему можуть вказувати такі симптоми як: різке схуднення, порушення сечопуску, еректильна дисфункція, загальна слабкість, анемічні прояви, частий сечопуск вночі, поява крові у сечі.
Особливості підготовки та проведення біопсії простати
Перед призначенням дослідження лікар повинен скерувати пацієнта на такі додаткові обстеження як: рівень загального ПСА, загальний аналіз сечі, коагулограму, загальний аналіз крові. Біопсія не потребує госпіталізації та реабілітації і є абсолютно безпечною для пацієнта.
Існує три види біопсії, в залежності від доступу:
Трансректальна – введення інструменту через пряму кишку. Процедура проводиться під обов’язковим контролем датчика УЗД. Проводиться під місцевим знеболенням.
Трансперинеальна – прокол здійснюється у ділянці промежини, тобто між анальним отвором та калиткою. Є оптимальним методом, коли необхідно взяти велику кількість тканини. Передбачає проведення спінальної анестезії.
Трансуретральний – метод, що полягає у введенні цистоскопа трансуретрально. Застосовується тільки у крайній необхідності, оскільки може нести певний ризик ускладнень.
Найчастіше застосовують метод трансректальної біопсії. Пацієнта просять прилягти на лівий бік, підвести ноги до живота, зігнувши їх у колінному та кульшовому суглобах. Для усунення дискомфорту, пацієнту вводять знеболюючі препарати, на які попередньо була проведена алергічна проба. Лікар вводить інструмент у пряму кишку, спеціальною голкою проколює передміхурову залозу. Отримані тканини фіксують на скельці або занурюють у фіксуючий розчин і скеровують у лабораторію.
Процедура протипоказана при тромбозі гемороїдальних вузлів, гострому простатиті, порушеннях гемостазу.
Переваги Оксфорд Медікал Житомир
Чому варто надати перевагу саме нам? Саме в Оксфорд Медікал ви відчуєте комфорт та дбайливе ставлення наших лікарів. Професіоналізм та роки невпинної праці висувають нас на передові позиції серед надавачів медичної допомоги. Ми гарантуємо індивідуальний підхід, безпеку, лояльні ціни та абсолютну анонімність.
Нас рекомендують близьким!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ