Сечовід – це парний орган, який являє собою трубку, з’єднуючий ниркову миску та сечовий міхур. Його періодичні скорочення забезпечують переміщення сечі від нирки до сечового міхура.
На жаль, часто захворювання сечовидільних органів супроводжуються неприємними ускладненнями, що можуть не піддаватися медикаментозній корекції. Однією з частих проблем є утруднення відтоку сечі з нирок через патологію сечоводів. Для ліквідації цих станів лікарі-урологи рекомендують поширену маніпуляцію, яка вже давно користується неабиякою популярністю, - стентування сечоводів.
Суть виконання та показання до стентування сечоводів
Стент – це спеціальна пластмасова або металева трубка, котра вводиться у просвіт сечоводу, де розширюється, водночас розширюючи його стінки. Стент – це не етіотропний метод лікування, а просто засіб для ліквідації конкретного стану. Є різні види стентів, які використовують із врахуванням індивідуальних особливостей пацієнта: зросту, ваги, віку, статі, хронічних захворювання. В залежності від матеріалу, є полімерні, металеві та силіконові стенти.
Показаннями до проведення стентування є:
стеноз ниркових артерій, спричинений підвищеним артеріальним тиском;
ниркова недостатність;
доброякісні та злоякісні новоутворення, що здатні звужувати просвіт сечовода;
сечокам’яна хвороба;
рубцювання стінки сечовода через травми та проведені оперативні втручання;
необхідність видалення конкрементів з нирок;
набряк стінки сечоводу, що є наслідком запального процесу;
інфекційне ураження сечоводів;
обтурація просвіту кров’яними згустками;
фіброз очеревини, який призводить до зовнішнього стиснення сечоводу.
Особливості проведення стентування в Оксфорд Медікал
Необхідність у проведенні стентування сечоводів визначає уролог після проведення спектру необхідних обстежень. Важливо виключити будь-які протипоказання, які можуть призвести до ускладнень (гострі інфекційні захворювання сечового міхура та уретри, порушення згортання крові, пошкодження ниркової артерії, бронхіальна астма 3 ступеню). В день проведення стентування варто бути натще.
Стентування може бути ретроградне або антеградне. Ретроградне стентування – це введення стента через сечовий міхур. Процедура не потребує проведення розрізів, розсічення тканин, тому може проводитися під місцевою анестезією і не потребує реабілітації.
Антеградне стентування проводять у випадках, коли є патологічні стани сечового міхура, які не дозволяють забезпечення нормального проходження стента. Тому лікарі роблять невеликий розріз шкіри в проекції нирки і проводять стент напряму через нирку. Процедура є значно складнішою і інколи потребує введення пацієнта у медикаментозний сон. Процедура триває не більше 30 хвилин.
Видалення стента сечовода
Видалення стента є набагато простішою процедурою. Видаляти стент з сечоводів варто у таких випадках:
при завершенні терміну експлуатації (в залежності від показань та матеріалу, з якого вироблений стент, він може бути в сечоводі від 3 тижнів до 3 років);
ушкодження стента;
зміщення стента;
відкладання солей у просвіті стента;
відсутність потреби у стенті.
Для видалення стента застосовують спеціальний гель, який забезпечує знеболення та нетравматичне видалення. Вся процедура проводиться під контролем рентгену. Лікар вводить цистоскоп, який захоплює кінець стента та плавним рухом витягає його із сечоводу. Додатково призначається профілактичний курс антибіотикотерапії та протягом 5 днів щоденний контроль аналізу сечі.
Установка стента вимагає досконалих навичок та професійності лікаря. В медичному центрі Оксфорд Медікал ви можете бути певними: ваше здоров’я в надійних руках!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ