Знижки -15% для захисників України
Опіки – це ушкодження шкірних покривів внаслідок травматичного впливу на них високих температур (вище 60 °С), агресивних хімічних речовин, радіаційного чи світлового випромінювання. Таким чином травмуватися може будь-яка ділянка тіла. Особливо небезпечні опіки обличчя, адже в такому разі можуть травмуватися слизові оболонки ротової і носової порожнини, дихальні шляхи та очі.
Згідно загальноприйнятої класифікації, яка базується на декількох обставинах та характеристиках травми, опіки поділяються на досить багато різновидів:
місце ураження;
травмуючий фактор;
ступінь тяжкості.
Так, залежно від локалізації бувають опіки очей, дихальних шляхів (інгаляційні) та шкіри. Перші два випадки – надзвичайно небезпечні для життя людини й набагато складніше піддаються лікуванню, ніж шкірні ураження.
Зустрічаються термічні (вогонь, пара, гарячі предмети чи рідини), хімічні (луги, кислоти, інші хімічні речовини), променеві (радіаційні) та електричні опіки. Для ефективного лікування вкрай важливо розуміти природу завданої травми, а такий фактор, як ступінь тяжкості показує глибину ураження м’яких тканин.
Загалом опіки мають градацію із чотирьох рівнів тяжкості, але один із них (третій) розділяється на два підвиди. Перший ступінь – почервоніння шкіри у місці ураження. Другий – окрім почервоніння, з’являється печіння та маленькі пухирці, заповнені жовтуватою рідиною. Третій ступінь ділиться на А та В підвид. Загальні ознаки – поява великих пухирів (буллів). Якщо такий утвір пошкодити, то можна побачити на його дні кровоточачу поверхню. Підвиди (А та В) визначають глибину ураження тканин. Четверта стадія опіку – це обвуглення та безповоротний некроз тканин.
Спосіб лікування залежить від виду опіку та глибини ураження тканин. Ушкодження першого та другого ступеню не потребують термінової медичної допомоги. Достатньо, перш за все, промити місце ураження прохолодною водою, обробити його легким антисептиком та прикласти змочену водою серветку.
Якщо ж постраждалий має ознаки третього та четвертого ступеню, йому потрібно терміново отримати медичну допомогу. Перша медична допомога таких опіків збігається з лікуванням перших двох ступенів. До цього додається введення обезболюючих (в особливо тяжких випадках застосовують наркотичні обезболюючі – морфій і його похідні) та подальше хірургічне втручання.
Тканини, які отримали опікове ураження четвертого ступеню, необхідно тільки видаляти. В подальшому на місце ураження трансплантується шкіра з інших ділянок тіла.
Медикаментозне лікування включає в себе не лише обезболюючі, але й антибактеріальні засоби (після проведеного оперативного втручання), антигістамінні та препарати для відновлення водно-сольового балансу. Після отримання ушкодження в пацієнта може розвиватися зневоднення, тому навіть при опіках першого ступеню, необхідно пити достатньо води та звертати увагу на загальний стан і самопочуття.
При наданні медичної допомоги пацієнту з опіком для охолодження не можна використовувати лід, адже він тільки погіршує стан постраждалого. До того ж під час охолодження ураженої шкіри не можна допустити переохолодження пацієнта, адже це призведе до супутніх ускладнень.
Опіки першого-другого ступеню з ускладненнями та всі випадки третьої-четвертої стадії потребують кваліфікованої медичної допомоги! В медичному центрі «Оксфорд Медікал» ви отримаєте вчасне, ефективне та професійне лікування опіків будь-якої складності! Телефонуйте й записуйтеся на прийом – ми допоможемо вилікувати опік без утворення шрамів та рубців. Звертайтеся за допомогою й отримуйте послуги найвищої якості!
відділення: Хірургія
відділення: Хірургія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Леха Качинського, 4
телефон:
050 821 38 99
067 518 20 33
0412 55 88 80
показати Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом