Сучасна хірургія має на меті мінімальну травматизацію тканин для оперативного доступу. Тому, більшість лікарів надають перевагу малоінвазивним та ендоскопічним технікам. Ці методи дозволяють в рази скоротити реабілітаційний період, звести до мінімуму ризик післяопераційних ускладнень. Звісно ж, не варто забувати про естетичний бік: після лапароскопічного доступу залишаються тільки дрібні шрами до 1 см.
Проте, навіть в сучасних умовах, коли прогрес у хірургії фактично на вершині, ми досі залежні від випадків, при яких лапароскопічний доступ буде недоцільним. Тому лікарі хірурги вдаються до методу лапаротомії.
Лапаротомія – що це?
Лапаротомія являє собою метод хірургічного доступу через проведення розтину передньої черевної стінки. Лапаротомія буває діагностичною або лікувальною. Діагностична лапаротомія є кінцевим методом діагностики, до якого вдаються у випадку, коли сучасні візуальні методи (КТ, МРТ) є неінформативними чи протипоказаними і у випадку, коли необхідне проведення біопсії, що не забезпечується пункційним методом.
Лікувальна лапаротомія проводиться у випадках видалення пухлин великих розмірів, часток або цілісних органів, видалення і пластики частини кишківника та ін.
В яких випадках необхідно вдаватися до методу лапаротомії?
Лапаротомія здебільшого застосовується у гінекології, абдомінальній хірургії, онкохірургії, урології. Показами до проведення лапаротомії є:
пухлини черевної порожнини великих розмірів;
міоматозні вузли великих розмірів;
неможливість забезпечення необхідного доступу лапароскопічним шляхом;
спайкові процеси в органах малого тазу;
кісти яєчників великих розмірів;
аномалії будови внутрішніх органів;
перитоніт;
ознаки внутрішньочеревної кровотечі;
видалення органів малого тазу та ін.
Окрім того, лікар повинен зважати на протипоказання до застосування даного методу. До протипоказань відносять:
можливість доступу лапароскопічним шляхом;
гостра ниркова та\або печінкова недостатність;
гострі запальні захворювання;
патологія згортання крові та ін.
Підготовка пацієнта до лапаротомії
Підготовка полягає у проведенні класичних передопераційних обстежень (ЗАК, ЗАС, ЕКГ, УЗД ОМТ та ОЧП і тд.), які необхідні для:
виключення протипоказань;
дослідженні анатомії внутрішніх органів пацієнта;
за можливості призначення підготовки до оперативного втручання.
За кілька днів до операції необхідно дотримуватися дієти, яку вам призначить лікар. Ввечері до і зранку перед операцією необхідна очисна клізма. У день операції пацієнт повинен бути натще.
Проведення лапаротомії в Оксфорд Медікал
Лапаротомія та інші оперативні втручання в клініці Оксфорд Медікал проводяться у сучасному хірургічному стаціонарі. Наші спеціалісти проводять малотравматичні розрізи, не перетинаючи судинно-нервових пучків та м’язів, одночасно забезпечують вільне маніпулювання на органах черевної порожнини або малого тазу. Важливо, що після операції формується міцний рубець і не виникає послаблення м’язів передньої черевної стінки.
Розрізи можуть бути поперечними (серединний, парамедіанний,пара ректальний), косі (кулісний, Волковича-Дьяконова), поперечні (Пфанненштіля), комбіновані. Під час проведення лапаротомії лікар забезпечує оптимальне положення пацієнта. Лапаротомія проводиться із застосуванням загального знеболення. Післяопераційні рани ушиваються туго пошарово з ретельною адаптацією країїв. Дренаж виводиться окремим невеличким отвором.
Чому варто обрати саме Оксфорд Медікал? Ми гарантуємо сучасні визнані техніки діагностики та лікування. Наші лікарі – професіонали з багаторічним досвідом та численними позитивними відгуками.
Запис: 0412552255