Пацієнти знають, що при переломах кістки лікарі повинні знерухоміти уражену зону шляхом накладання гіпсу. Це забезпечує зрощення кістки у фізіологічному положенні. Але, на жаль, в силу деяких обставин цього недостатньо. Масивне ураження кістки потребує пластики та застосування додаткових методів з’єднання. Сучасна травматологія пропонує якісний метод вирішення проблеми – металоостеосинтез!
В чому полягає суть методу металоостеосинтезу?
Металоостеосинтез полягає у відновленні анатомічної цілісності кістки та забезпеченні її чіткої фіксації за допомогою спеціальних допоміжних металевих засобів, таких як штифти, спиці, пластини. Варто зазначити, що виробляються ці допоміжні засоби із спеціального сплаву, який не піддається окисленню тканинами організму і є біодоступним, тому ризик відторгнення матеріалу є мізерним.
Завдяки методу металоостеосинтезу лікарі можуть чітко фіксувати уражену зону і запобігати травматизації кістковими уламками судинно-нервових пучків, м’яких тканин. Металоостеосинтез є ефективною профілактикою неправильного зрощення кісток!
Лікарі відмічають такі техніки металоостеосинтезу:
- Зовнішній – фіксація кістки спеціальною зовнішньою металевою конструкцією (апарат Єлізарова), коли крізь саму зламану кістку накладають спиці, фіксовані зовнішніми кільцями. Дана конструкція забезпечує повну нерухомість і не потребує накладання гіпсу.
- Внутрішній – полягає у введенні фіксаторів під покривні тканини. Є кілька внутрішній методів, а саме надкістковий (кріплення металевих пластин на поверхні кістки за допомогою металевих шурупів), внутрішньокістковий (введення металевого стержня всередину кістки), черезкістковий (введення спиці у поперечному чи косому напрямку до кістки).
Обиратиме метод лікар після огляду та встановлення показань/протипоказань.
Показання та протипоказання до металоостеосинтезу
В яких випадках необхідно вдаватися до металоостеосинтезу? Лікарі наводять наступні показання:
переломи кісток зі зміщенням уламків, які потребують оперативного синтезу;
складні переломи, які не піддаються фіксації гіпсом;
наявність гострих уламків, які можуть стати проблемою травматизації м’яких тканин;
вторинне зміщення уламка;
переломи, які виникають в результаті захворювань, а не травм;
повільне зрощення уламків;
переломи кісток тазу, суглобів.
Протипоказаннями до металоостеосинтезу є:
остеомієліт (запальне ураження кісткового мозку);
інфекційні ускладнення, що є частим явищем при відкритих переломах;
патологія системи крові;
гостра ниркова та/або печінкова недостатність;
гострі серцево-судинні патології;
ендокринні патології у стадії декомпенсації;
сповільненна регенерація тканин.
Також лікарі з обережністю призначають металоостеосинтез людям із ожирінням та діткам пубертатного віку (стрімкий ріс кісткової тканини).
Особливості проведення металоостеосинтезу в Оксфорд Медікал
Перед оперативним втручанням пацієнта ретельно обстежують, щоб попередити будь-які ускладнення (загальноклінічні лабораторні обстеження, ЕКГ, огляд в терапевта, кардіолога). В день процедури пацієнт повинен бути натще. Спосіб знеболення визначає анестезіолог, відштовхуючись від індивідуальних особливостей пацієнта. Операція та реабілітація пацієнта проводиться в сучасному хірургічному стаціонарі клініки Оксфорд Медікал, оснащеному всіма необхідними діагностично-терапевтичними апаратами та забезпеченому необхідними засобами комфорту.
Перевагами металоостеосинтезу в клініці Оксфорд Медікал є професійне виконання процедури, що забезпечує швидке та ефективне зрощення кісток, забезпечення максимального комфорту та безпечних умов для пацієнта, ідеальне співвідношення «ціна/якість», спостереження у найбільш кваліфікованих лікарів області!
Нам можна довірити найцінніше! Запис: 0412552255
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ