Наявність новоутворень матки є значною проблемою для сучасних жінок. Старі методи лікування несли за собою велику проблему, тому діагнози міома та фіброміома звучали для жінки як вирок.
Запевняємо, що сучасна оперативна гінекологія дозволяє видаляти новоутворення матки щадним та безпечним шляхом – методом консервативної лапароскопічної міомектомії!
В чому полягає суть консервативної міомектомії?
Актуальність проблеми розвитку міоматозних вузлів матки є поширеною не тільки для жінок посткліматктеричного періоду, а й для жінок репродуктивного віку. Варто зауважити, що міому матки все частіше діагностують у жінок віком 28-32 роки. Розвиток пухлини пояснюється дисбалансом статевих гормонів, нерегулярним статевим життям, спадковою генетичною схильністю.
Проблема міоми полягає у порушення менструальної функції, розвитком численних маткових кровотеч. Тому важливо своєчасно видалити пухлину і при тому зберегти орган. При наявності відповідних показань, лікарі вдаються до методу консервативної міомектомії. Метод полягає у видаленні тільки патологічно зміненої тканини (пухлинних розростань) та одночасного збереження органа із його функцією. Консервативна міомектомія є передовим методом лікування міом та фіброміом матки.
Перевагами консервативної міомектомії є:
збереження матки та придатків;
мізерна крововтрата;
виключення травматизму сусідніх органів;
низький ризик розвитку спайкового процесу;
відсутність зовнішніх неестетичних наслідків операції, таких як шрами та рубці.
Показання та протипоказання до проведення консервативної міомектомії
Консервативна міомектомія проводиться в наступних напрямках:
задовільні розміри пухлини зі схильність доцентрового росту;
доброякісність пухлини;
відсутність метастазів у лімфатичні вузли та сусідні органи;
відсутність інфільтративного росту;
прогресивний ріст пухлини;
проблема рясних маткових кровотеч, анемічні прояви;
вік до 50 років;
бажання в майбутньому народжувати.
Проте, попри бажання жінки та прагнення лікаря, існують протипоказання до консервативної міомектомії, при яких лікар може запропонувати тільки ампутацію або екстирпацію матки. До цих протипоказань відносять:
численні вузли великих розмірів;
інфільтративний ріст вузлів;
злоякісні пухлини;
гострий запальний процес;
інфекції органів малого тазу та ін.
Особливості проведення консервативної міомектомії в клініці Оксфорд Медікал
Перед тим, як скерувати жінку на проведення операції, лікар повинен провести ретельне обстеження та визначити вид хірургічного доступу. В своїй практиці, лікарі клініки Оксфорд Медікал Житомир застосовують наступні техніки:
- Лапароскопічна міомектомія – полягає у введені ендоскопічних інструментів у черевну порожнину та порожнину матки через невеликі проколи. Уся картина операції передається через камеру на екран у багатократному збільшенні. Перевагою лапароскопічного методу є мізерна травматизація та забезпечення мінімального реабілітаційного періоду.
- Лапаротомічна або абдомінальна міомектомія – розріз 3-5 см проводиться над лоном, і лікарі відкрито оперують. Застосовується техніка при міомах великих розмірів.
Всі розрізи ховають косметичним швом, тому жінка може не хвилюватися щодо шрамів чи рубців. Реабілітацію пацієнтки розпочинають одразу ж після операції. Реабілітація полягає в усуненні застійних явищ, запальних змін, відновленні пацієнтки.
Перевагами клініки Оксфорд Медікал є професійне та турботливе відношення персоналу, гарантія якості та комфорту! Нам довіряють найцінніше! Запис: (0412)55-88-80
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ