Гайморит – це проблема, що завдає значного дискомфорту пацієнту. Якщо в деяких випадках позитивного результату можна досягти завдяки промиванню пазух та медикаментозній терапії, то в затягнутих стадіях необхідно вдаватися до хірургічного втручання.
Гайморотомія – це метод оперативного втручання, який полягає у розкритті гайморової пазухи шляхом розтину. При отриманні доступу лікар може видалити патологічні виділення, промити пазуху та ввести лікувальні середники.
В яких випадках необхідно вдаватися до гайморотомії?
Ми можемо навести кілька прикладів, при яких лікарі рекомендують вдаватися до гайморотомії. Цими прикладами є:
часті загострення гаймориту (від 2-3 разів на рік);
гнійний гайморит з високим ризиком септичних ускладнень орбіти та головного мозку;
відсутність ефекту при консервативному лікуванні хронічного гаймориту;
діагностування кіст у верхній щелепі;
сторонні тіла гайморової пазухи (уламки пломб каналів зуба та ін.);
травматичне ушкодження стінки гайморової пазухи;
новоутворення гайморової пазухи (сюди також відноситься потреба у проведенні біопсії для гістологічного дослідження тканини новоутворення).
Окрім того, лікарі звертають увагу на протипоказання, які можуть бути відносними (усуватися чи компенсуватися на певний час) та абсолютними (які повністю унеможливлюють процедуру). Серед проти показів найпоширенішими є: гострі запальні стани, загострення гаймориту, патологія з боку крові, інфекції системи крові та ін.
Види гайморотомії
Види гайморотомії вирізняються за технікою виконання та методом хірургічного доступу. Доступ може бути через середній або нижній носовий хід, через альвеолу (лунку) верхньої щелепи, через бугор верхньої щелепи.
Методи виконання гайморотомії наступні:
- Радикальний (по автору – гайморотомія по Колдвелл-Люку) – полягає у проведенні розрізу у ротовій порожнині одразу під верхньою губою, виведенні отвору стінки пазухи, через який відкритим доступом проводяться відповідні маніпуляції. По завершенні виводиться дренаж через ніздрю, отвір під губою ушивається.
- Мікрохірургічна гайморотомія – фактично ідентична із радикальною, тільки у даному випадку отвір в рази менший і всі маніпуляції проводяться під мікроскопом.
- Ендоназальна гайморотомія – метод полягає у розширенні природного доступу через носовий хід, або створенні штучного доступу між нижнім та середнім носовими ходами і виконанні відповідних маніпуляцій.
Ендоназальна гайморотомія користується найбільшою популярністю, адже вона не передбачає зайвого травмування тканин і характерна найнижчим ризиком післяопераційних ускладнень.
Проведення гайморотомії в Оксфорд Медікал
Перед проведенням процедури необхідно підготувати пацієнта, а саме ретельно обстежити його, пояснити суть втручання, всі переваги та недоліки методу і отримати письмову згоду на проведення процедури. Додатково надається консультація анестезіолога, стоматолога, кардіолога та терапевта.
Метод знеболення визначає анестезіолог після огляду та консультації, це може бути місцева анестезія або загальний сон. Гайморотомія проводиться в умовах стаціонару клініки Оксфорд Медікал. Тривалість складає від 30 хвили до 1 години, що залежить від особливості випадку пацієнта.
Важливою умовою якісного результату є активне ведення післяопераційного періоду та професійна реабілітація пацієнта. В клініці Оксфорд Медікал Житомир залучено передові методики лікування, створено найкомфортніші умови, та забезпечено всі умови якісного ведення пацієнта. Нам можна довірити найцінніше – своє здоров’я! Ми гарантуємо якісний результат! Запис: 0412552255
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ