Проблема новоутворень шкіри завжди є актуальною через головне питання: «доброякісне чи рак?». Задля реального вирішення проблеми на її початку варто одразу звернутися за допомогою. Але не до мольфара чи ворожки, не до косметолога з сумнівним дипломом, а одразу до хірурга та дерматолога. Саме лікарі ретельно продіагностують утворення і порадять, що необхідно надалі із ним робити.
Одним із поширених спірних новоутворень шкіри є гемангіома. Гемангіома – це доброякісне новоутворення, яке розвивається із плоских клітин дрібних судин шкіри. Зовні гемангіома виглядає як незначно опукла або плоска червона пляма на шкірі. Гемангіоми бувають різних розмірів і вони схильні до стрімкого росту.
Чому розвиваються гемангіоми та чим вони небезпечні?
Конкретного чинника розвитку гемангіом наразі не встановлено. Здебільшого цей процес пов’язують із спадковим чинником, фетопатіями та ін. Певну роль у розвитку гемангіом можуть відігравати також тератогенні фактори.
Чому рекомендовано видаляти гемангіому? На це є кілька причин.
По-перше, попри те, що гемангіома є доброякісним утворенням, під дією деяких факторів (фізичних, хімічних чи механічних) вона може перероджуватися у злоякісну пухлину. Особливо це актуально для гемангіом, які знаходяться у місцях, що постійно піддаються травматизації, тертю, сонячному опроміненню. По-друге, гемангіоми спричинюють значний естетичний дефект, особливо гемангіоми на обличчі та шиї. Не варто забувати, що гемангіоми ростуть протягом усього життя людини і можуть досягати великих розмірів. По-третє, судини, які уражені гемангіомою, є найбільш схильними до тромбоутворення, що може згодом принести свої побічні ефекти.
Якими методами можна видаляти гемангіоми?
Зауважуємо, що гемангіома не зникне від заморожування, від припікання настоянкою чистотілу, чи змащування різними мазями і пастами. Не варто довіряти особам, які рекомендують вам такі методи.
Гемангіому варто повністю видаляти. Лікарі пропонують такі методи видалення гемангіом:
поверхнева дія александритового чи карбонового лазеру (діє на невеликі та неглибокі гемангіоми);
радіохвильова ексцизія – більш глибоке та точне видалення уражених тканин;
хірургічне видалення – застосовується рідко, тільки у випадку глибоких масивних гемангіом.
Також існують консервативні методики видалення, такі як кріодеструція рідким азотом, променева терапія чи внутрішньо судинне введення склерозантів. Проте, ефективність цих методів є не надто високою, і рецидивування проблеми має значний відсоток.
Видалення гемангіоми в Оксфорд Медікал
В медичному центрі «Оксфорд Медікал Житомир» основною методикою видалення гемангіоми є радіохвильова ексцизія патологічно ураженої тканини з миттєвою електрокоагуляцією. Застосування даної методики проводиться завдяки сучасному імпортноану апарату SURGITRON. Саме професійність лікаря і застосування сучасної апаратури дозволяє повести малоінвазивне лікування, яке не передбачає тривалої реабілітації.
Саме лікування проходить у декілька етапів. Першим є ретельне обстеження пацієнта для визначення показань і протипоказань до проведення процедури. Надалі лікар проводить пробу на індивідуальну чутливість пацієнта бо знеболюючого середника. Видалення гемангіоми радіохвильовим метолом проводиться із застосуванням місцевої анестезії, що є найбільш оптимальним варіантом для пацієнта.
Радіохвильовий скальпель не залишає шрамів та рубців і забезпечує щадне видалення патологічно змінених тканин, тому користується неабиякою популярністю серед хірургів. Видалені тканини занурюють у спеціальний консервуючий розчин та скеровують у лабораторію для гістологічного заключення. Пацієнту надають рекомендації щодо подальшого догляду та реабілітації. Перебування у стаціонарі не є необхідним, пацієнт може одразу повертатися до звичного темпу життя.
Якщо вас зацікавила процедура, пропонуємо завітати до хірурга в Оксфорд Медікал і отримати набагато більше детальної інформації.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ