Ми знаємо, що для діагностики стану внутрішніх органів існує безліч методик, але жодна з них не є досконалою. УЗД, наприклад, може побачити багато змін структури, розміщення, розмірів та ехогенності внутрішніх органів, є цілком доступним та безпечним, але його загальна інформативність не у всіх випадках є вичерпною.
Для діагностики порожнистих органів використовують ендоскопічні методики: гастроскопію, колоноскопію, бронхоскопію, цистоскопію. Але навіть це обстеження обмежується тільки внутрішньою порожниною органа, а у інших випадках інформативність нульова.
Рентген, КТ, МРТ – список можна продовжувати до безкінечності. Проте, наразі найвища інформативність серед методів обстеження органів черевної порожнини і малого тазу досі належить одному методу – діагностичній лапароскопії.
Суть методу діагностичної лапароскопії
Лапароскопія – це огляд черевної порожнини та малого тазу завдяки введенню оптичного пристрою через невеликий отвір, створений шляхом розтину тканин шкіри, підшкірно-жирової клітковини, апоневрозу та очеревини. Лапароскопія може бути тільки діагностичною (для чіткого огляду), а також застосовується із метою оперативного доступу для різних лікувальних маніпуляцій (резекції новоутворень, частин органів, взяття біопсійного матеріалу ат багато інших).
Лапароскопія є наразі передовим методом у сучасній абдомінальній хірургії та оперативній гінекології. Інформація, яку сприймає оптичний пристрій з під світкою, моментально виводиться на екран ендоскопічної стійки. У цьому полягає одна з головних переваг лапароскопії – лікар може побачити чітке зображення у багаторазовому збільшенні з різних кутів, на відміну від класичної лапаротомії, коли потрібно часто напружувати очі, щоб розгледіти дрібні зміни.
Показання та протипоказання до проведення діагностичної лапароскопії
Найпоширенішими показаннями до проведення діагностичної лапароскопії є:
підозра на невідкладні гінекологічні патології: апоплексію яєчника, ішемію та некроз фіброматозного вузла матки, перекрути ніжки кісти яєчника та ін.;
клініка «гострого живота»;
підозра на апендицит;
підозра на гострий холецистит, гострий панкреатит, об’ємні утворення печінки та селезінки, розрив селезінки;
доброякісні пухлини яйників;
необхідність у проведенні дифдіагностики різних патологів органів ЧП;
гнійні утворення ОЧП та органів малого тазу;
діагностика аномалій розвитку органів малого тазу та багато інших.
Протипоказання до проведення діагностичної лапароскопії:
гостра судинна недостатність;
аномалії загортальної системи крові;
серцево-судинні патології в стадії декомпенсації;
гостра ниркова та печінкова недостатність;
розлитий перитоніт;
кома.
Діагностична лапароскопія в Оксфорд Медікал
Перевагами проведення обстеження в медичному центрі Оксфорд Медікал Житомир є:
професійність лікарів;
залучення сучасного обладнання;
низька травматизація з мізерною крововтратою завдяки проведенню мінімальних втручань;
можливість миттєвого проведення органозберігаючих операцій;
швидке проведення процедури;
доступна та гнучка цінова політика;
нетривала реабілітація пацієнта.
Якщо ви прагнете провести якісне обстеження у комфортних та безпечних умовах – можете без сумнівів обирати саме Оксфорд Медікал. Під час первинної консультації хірург проведе ретельне обстеження і надасть усю необхідні інформацію щодо самої процедури та особливостей вашого стану.
Обирайте найкращих!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ