Знижки -15% для захисників України
Чужорідні тіла – це будь-які сторонні предмети, які потрапляють в організм людини. Вони локалізуються і в м’яких тканинах, і в порожнинах тіла. Це можуть бути найрізноманітніші предмети: від дерев’яних скалок до шматків металу або скла. Деякі предмети можна видаляти самостійно, а деякі – тільки з допомогою медичних працівників.
Симптоматика проблеми також дуже сильно варіюється. В деяких випадках пацієнт навіть не відчуває присутності у своєму тілі якихось чужорідних включень. Такий ефект виникає завдяки процесу інкапсуляції. Він передбачає обволікання стороннього предмета сполучними тканинами. Таким чином продукти реакції матеріалу предмета та тіла людини не виробляються, та й сама реакція не відбувається. Якщо процес інкапсуляції пройшов – людина може не відчувати ні болю, ні дискомфорту (якщо чужорідне тіло невеликих розмірів).
Та в більшості випадків, потрапляючи в шкірні покриви чи інші м’які тканини, чужорідні включення викликають яскраву клінічну картину у вигляді набряку, сильного больового синдрому, почервоніння місця ураження та навіть підвищення температури. Такі випадки потребують негайного огляду лікаря та подальшого лікування.
Чужорідні тіла можуть потрапити в організм людини багатьма способами. Їх можна розділити на декілька категорій:
Особливо часто сторонні предмети потрапляють у травну систему. Найчастіше пацієнти такої категорії – маленькі діти до 7–8 років. Зазвичай вони проковтують мілкі предмети неорганічного походження, які не здатен переварити шлунково-кишковий тракт людини.
Інколи може йти мова про халатність лікарів – такі ситуації досить рідкісні, але їх вірогідність все ж можлива. Йдеться про випадки, коли через неуважність під час операції всередині тіла пацієнта залишаються операційні інструменти. В такому разі виявити їх можна тільки під час рентгенологічного обстеження. Такі ситуації надзвичайно небезпечні, адже можуть пошкодити безпосередньо внутрішні органи.
Єдиним способом лікування стає видалення чужорідного тіла, але спосіб видалення буває різним та залежить від певних факторів – локалізації предмета та складності випадку.
У випадку, коли стороннє тіло потрапило до м’яких тканин, проводиться хірургічне видалення. Якщо предмет вже капсульований, його видаляють разом із капсулою. В разі утворення нагноєння після видалення чужорідного тіла проводять очистку та обробку навколишніх тканин (оперативне втручання нагадує лікування абсцесу).
В разі потрапляння предметів до травного тракту, проводять його промивання та очищення (якщо розмір виявленого чужорідного тіла дозволяє вільний його вихід зі шлунку або кишківника). Коли предмет досить великих розмірів і застряє в певному відділі травного каналу, проводиться хірургічне втручання без пошкодження цілісності шкіри (найчастіше – через ротову порожнину).
Від складності випадку залежить терміновість операції, застосування обезболюючих препаратів та тривалість процедури. Тобто якщо пацієнт заніс скалку в палець, то процес її видалення займе не більше 10–15 хвилин і не вважатиметься терміновим (в деяких випадках допускається самостійне проведення витягання). Та якщо пацієнт потрапив у ДТП, постраждав від стихійного лиха або ж просто у себе вдома отримав тяжку травму з потраплянням сторонніх тіл у м’які тканини, необхідне надання термінової допомоги, введення загального або місцевого наркозу та асептичні умови під час оперативного втручання.
В медичному центрі «Оксфорд Медікал» ви отримаєте своєчасну кваліфіковану допомогу по видаленню чужорідних тіл! Після їх видалення хірург призначить регулярні перев’язки, обробку рани та прийом антибіотиків, обезболюючих і протизапальних засобів.
Не втрачайте ні хвилини дорогоцінного часу – телефонуйте та отримайте усю необхідну допомогу!
відділення: Хірургія
відділення: Хірургія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Леха Качинського, 4
телефон:
050 821 38 99
067 518 20 33
0412 55 88 80
показати Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом