Знижки -15% для захисників України
Атерома (тріходермальна кіста) – це доброякісне новоутворення, яке виглядає як кулястий наріст на шкірі. Вона виникає через закупорювання сальних залоз та застій їх секрету всередині. Секрет має білий або біло-жовтий колір, неприємний запах та міститься в капсулі, всередині атероми.
Таке утворення найчастіше виникає на волосистих частинах тіла та на щелепно-лицьовій ділянці. Вогнище захворювання на обличчі або щелепі має свої особливості та вважається більш небезпечним, ніж утворення на інших частинах тіла. Хвороба надзвичайно поширена серед підлітків. Їх організм переживає гормональні зміни, тому робота всіх органів та систем, в тому числі й сальних залоз, може порушуватися. Найчастіше атероми з’являються у вигляді скупчень. Поодинокі пухлини в медичній практиці зустрічаються досить рідко.
Атерома виникає через порушення роботи сальних залоз. Існують дослідження, які доводять, що схильність до таких новоутворень може передаватися генетично. Окрім спадкового фактору, існують й інші причини появи тріходермальних кіст:
надмірне потовиділення та секреція шкірного сала;
недотримання правил особистої гігієни;
запалення фолікулів волосся;
аномалії розвитку проток сальних залоз (виникає досить рідко);
травмування стінок сальних залоз та ін.
Хоча атерому вважають абсолютно доброякісною та незагрозливою хворобою, як тільки пацієнт її виявляє, потрібно негайно вживати спеціальних лікувальних заходів, адже кіста може викликати досить неприємні та навіть небезпечні ускладнення.
Наприклад, атерома має здатність перетворюватися на злоякісну пухлину. Особливо насторожує той факт, що стовідсотково невідомо, з яких саме причин доброякісні утворення трансформуються в злоякісні. Окрім того, через самолікування та спроби видавити внутрішній вміст атероми можливе інфікування пухлини та навколишніх тканин. В такому разі раніше безболісний та майже непомітний наріст перетворюється на жахливе запалене вогнище. Воно починає сильно боліти, розпочинається нагноєння та навіть гіпертермія (підвищення температури).
Особливо небезпечна атерома щелепно-лицьової ділянки тим, що внаслідок її інфікування можливе проникнення інфекції в головний мозок. Таке ускладнення може призводити до непоправних змін та навіть летального результату.
Видавлювання та травмування атероми – дуже небезпечне заняття. Вміст пухлини може розносити інфекцію й викликати різноманітні хвороби шкіри. Навіть якщо не чіпати атерому, трапляються ситуації, коли капсула кісти руйнується й потрапляє у міжклітинне середовище. Результат цього – пошкодження та навіть некроз суміжних тканин.
Атероми лікують єдиним методом – видаленням. У випадку з тріходермальною кістою щелепно-лицьової ділянки найбільш доцільним буде хірургічне видалення. Під час цього маленького оперативного втручання лікар робить мікророзтин шкіри, видаляє капсулу й накладає шов. Якщо ж вміст атероми вже розлився на сусідні тканини, проводиться їх очищення, застосовуються антисептичні та протимікробні засоби. Після цього накладається косметичний шов. Процес видалення нагадує лікування абсцесу та іноді потребує накладення дренажів.
Існують ще два способи видалення атероми: лазерний та радіохвильовий, але їх не рекомендується застосовувати для зони обличчя та щелепи.
Якщо потрібно швидко та ефективно видалити атерому щелепно-лицьової ділянки – звертайтеся до медичного центру «Оксфорд Медікал»! Ми організуємо оперативне втручання найвищої якості, проведемо його швидко та абсолютно безболісно, а професійне накладання швів гарантуватиме їх непомітність і збереження естетичного вигляду шкіри.
відділення: Хірургія
відділення: Хірургія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Леха Качинського, 4
телефон:
050 821 38 99
067 518 20 33
0412 55 88 80
показати Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом