Турбує постійна закладеність носа? Через порушення носового дихання важко заснути вночі? Слизова носа стала надто сухою? Через постійне дихання ротом відчуваєте першіння у горлі та біль у грудях?
На жаль, пацієнти не завжди цілком усвідомлюють проблему, яку являє собою викривлення перегородки носа і вважають, що їм не потрібна операція, адже це тільки зайва трата часу та коштів. Не можемо погодитися із цим, адже порушення носового дихання несе за собою безліч інших проблем, з яким рано чи пізно зустрінеться пацієнт.
Що може призвести до викривлення носової перегородки?
Межею між носовими ходами є тонка пластинка, утворена кістковою тканиною, яку називають переділкою або перегородкою носа. При зміщенні цієї перегородки вбік, ширина носових ходів значно змінюється, що впливає на їх прохідність. Як наслідок, вужчий носовий хід буде постійно закладеним та набряклим, тому всю роботу виконуватиме ширший носовий хід. Надмірний тиск та рух повітря поступово призводить до пересушування слизової оболонки, тому пацієнт може скаржитися на дискомфорт, сухість, порушення нюху. Цікавим діагностичним чинником є поява хропіння під час сну.
З часом ці явища призводять до головного болю, безсоння, постійної втоми, дратівливості. Ризик розвитку інфекцій слизової оболонки носа підвищується в декілька разів, а компенсаторне дихання ротом призводить до розвитку бронхітів, пневмонії, алергічних пилових захворювань.
Причиною викривлення перегородки може бути вроджена аномалія, травми носа (перелом і тд.), вікові зміни і навіть запущені випадки запальних захворювань слизової оболонки носа.
Як лікувати викривлення носової перегородки?
При незначному ступені викривлення, набряк та сухість можна усунути медикаментозними засобами: систематичним промиванням носа сольовими розчинами, судиннозвужуючими краплями, антигістамінними та протизапальними засобами, місцевими фізіотерапевтичними процедурами. Але ці методи тільки усунуть симптоми, і то на короткий термін. Необхідно діяти на причину, а саме на викривлення перегородки.
У даному випадку лікарі пропонують хірургічний метод – ендоскопічну септопластику. Метод полягає у введенні ендоскопа у носову порожнину та малоінвазивне втручання без зайвої травматизації для пацієнта. Камера фіксує зображення в режимі реального часу та передає його у багатократному збільшенні на екран. Септопластика полягає у механічному руйнуванні перетинки та професійній репозиції з метою вирівнення. Під час септопластики лікарі одночасно можуть проводити ринопластику – корекцію зовнішньої форми носа.
Показання та протипоказання до септопластики
Основним показанням до септопластики є викривлення перегородки носа, яке супроводжується наступними ознаками:
косметичний дефект, що завдає психологічний дискомфорт пацієнту;
порушення носового дихання;
затяжні риніти, обумовлені викривленням перегородки;
носові кровотечі внаслідок перерозподілу тиску;
погіршення слуху;
скарги на фізичний дискомфорт та порушення слуху;
поява частих респіраторних інфекцій;
скарги на хропіння уві сні та ін.
Важливо зазначити, що протипоказаннями до септопластики є гострі запальні захворювання, патологія гемостазу, критичні патології нирок та печінки, психічні захворювання.
В клініці Оксфорд Медікал Житомир лікування викривленої перегородки носа здійснюється професіоналами з численними позитивними відгуками та багаторічним досвідом. Ми гарантуємо безпечне та якісне виконання процедури, активне ведення післяопераційного періоду та швидку реабілітацію! Довіртесь спеціалістам! Запис: 0412552255
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ