Пахова грижа являє собою припухлість в паховій ділянці, яка є наслідком потрапляння в паховий канал внутрішніх органів (петля кишки, сальник, маткова труба тощо).
Наявна пахова грижа - це доволі грізне захворювання, яке коригується виключно хірургічним методом.
Причини виникнення пахової грижі
Пахова грижа утворюється при різкому підвищенні внутрішньочеревного тиску, наприклад, під час надлишкового фізичного навантаження, що тягне за собою різке розширення пахового каналу. Опісля чого близько розташовані органи черевної порожнини, потрапивши в патологічно розширений паховий канал, утворюють видиме випинання. В категорію ризику входять люди із наступними патологіями та процесами:
вроджена неспроможність м’язів передньої черевної стінки;
наслідок сильних потуг;
наявність ожиріння як в чоловіків так і в жінок;
сильний та довготривалий кашель;
травматизація;
надмірні фізичні навантаження та інше.
Симптоми пахової грижі
При розвитку пахової грижі пацієнт подає скарги на:
Основною проблематикою пахових гриж, та гриж в цілому є можливість защемлення грижового вмісту, що призводить до ішемізації та подальшого змертвіння защемленого органу.
Щоб не допустити ускладнень та позбавитись даного патологічного процесу, потрібно якомога швидше звернутися за медичною допомогою до лікаря. На сьогоднішній час найбільш оптимальним методом ліквідації пахової грижі є так звана герніопластика за Ліхтенштейном.
Підготовка до операції
Перед безпосереднім проведенням операції пацієнт повинен пройти певну діагностику та консультації суміжних спеціалістів, задля виявлення можливих суміжних патологій та ускладнень під час операції.
Сюди входять :
загальний огляд пацієнта;
УЗД діагностика;
ЗАК;
ЗАС;
біохімічний аналіз крові;
електрокардіограма;
консультація терапевта, кардіолога, анестезіолога тощо.
Операція за Ліхтенштейном
Після ретельного обстеження організму пацієнта, проводиться операція із застосуванням поліпропіленової сітки. Ця сітка є цілком безпечною для пацієнта, та не викликає в нього феномену відторгнення. Провівши оперативне втручання по Ліхтенштейну хірург ліквідовує саму грижу, та створює додатковий каркас, що служить перешкодою для утворення рецидиву захворювання в цій ділянці. Після проведеної операції пацієнт не відчуває наявність в організмі стороннього тіла, а реабілітаційний період зводиться до мінімуму.
До основних переваг даної методики відносять:
можливість проведення операції під провідниковою чи спинномозковою анестезією;
практично усувається можливість рецидиву захворювання;
короткочасна реабілітація пацієнта;
Хід операції відбувається таким чином. Спочатку хірург створює доступ до грижового мішка, методом ростину м’яких тканин, діаметр якого залежить від величини грижі. Далі проводять розсічення апоневрозу косого м’язу живота та його подальшу фіксацію, після чого видаляють грижу та повертають задіяні органи на своє анатомічне місце. Надалі спеціаліст встановлює сітку, задля надійної фіксації, та накладає косметичні шви, які в подальшому будуть непомітними неозброєним оком.
Після проведення операції пацієнт проходить короткий реабілітаційний період із дотриманням рекомендацій під пильним спостереженням хірурга. Задля запобігання ускладнень пацієнт повинен оминати надмірного фізичного навантаження, відвідувань гарячих ванн та певний час носити спеціальний бандаж.
Довіртесь надійним фахівцям! Звертайтеся у хірургію Оксфорд Медікал Житомир!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ