Яєчник – це парний орган, що виконує одну з найважливіших функцій статевої системи. Саме яєчники під впливом гормонів гіпоталамо-гіпофізарної системи виробляють головні статеві гормон жінки, що контролюють її цикл, фертильність, обмін речовин і навіть настрій.
На жаль, саме ці гормони можуть призвести до багатьох небажаних станів, а саме до пухлинних патологій органів сечостатевої системи. Існують дослідження, які підтверджують прямий зв’язок діяльності статевих гормонів та раку молочної залози. Також саме яєчники найчастіше страждають від доброякісних та злоякісних новоутворень. На жаль, в багатьох випадках доводиться вдаватися до радикального рішення – видалення одного або двох яєчників.
В чому полягає суть виконання оваріоектомії?
Оваріоектомія – це методика хірургічного лікування, що полягає у видаленні придатків матки, а конкретно яєчників зі збереженням самої матки. Лікарі пропонують два методи хірургічного доступу: лапароскопічний або ж лапаротомічний.
Лапаротомічний метод полягає у розсічення усіх шарів передньої черевної стінки. Відкритий доступ не завдає труднощів відсікти яєчник та вшити маткову трубу. Лапаротомічний метод використовують рідко, адже він несе за собою ризики інфекційних ускладнень та тривалий реабілітаційний період.
Лапароскопічний метод є більш сучасним. Інструменти та оптичний пристрій вводяться у черевну порожнину через невеличкі розрізи до 1 см, які потім досить легко приховати косметичним швом.
Показання та протипоказання до оваріоектомії
Варто розуміти, що видалення яєчників несе за собою повну недостатність статевих гормонів, тому процедура ця проводиться виключно при строгих показаннях, а саме:
кіста яєчників великих розмірів;
злоякісні новоутворення яєчників;
септичне запалення яєчника;
некротичні зміни яєчника;
ендометріоз яєчника;
склерополікистоз яєчника;
травми яєчників, несумісні з лікуванням;
високий ризик розвитку раку яєчників.
Дослідження показують, що дисбаланс статевих гормонів є першопричиною розвитку онкопатології статевих органів та молочних залоз. Тому сьогодні оваріоектомію розглядають як результативний варіант лікування та профілактики онкопатології у жінок віком від 45 років.
Протипоказанням до оваріоектомії є:
можливість консервативного лікування;
патологія згортання крові;
гострі запальні стани;
інфекції статевої системи;
серцево-судинні захворювання.
Виконання оваріоектомії в клініці Оксфорд Медікал
Резекція яєчника – це поширена процедура в сучасній оперативній гінекології. Досвід та професіоналізм лікарів дозволяє провести процедуру з гарантією безпеки для пацієнтки. Перед проведенням оваріоектомії пацієнтці необхідно пройти ряд діагностичних обстежень, щоб спеціаліст міг співставити всі показання та протипоказання.
Оваріоектомія може проводитися під місцевою (спінальною) анестезією або під дією загального знеболення. З метою видалення лікар використовує електроскальпель, який дозволяє без зайвого травматизму відсікти яєчник та миттєво коагулювати дрібні судинки, що дозволяє уникати кровотеч. Яєчник видаляється, лікар проводить ревізію черевної порожини, надалі порядові ушиває отвори.
Реабілітація полягає у відновленні пацієнтки, протизапальній терапії та профілактиці післяопераційної кровотечі. Малоінвазивне втручання в рази скорочує період відновлення.
Довіряйте професіоналам! Запис: (0412)55-88-80
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ