Знижки -15% для захисників України
Рана – це травматичне ушкодження шкірних або слизових покривів. Під час утворення рани руйнуються поверхневі або глибокі шари м’яких тканин, кровоносні судини та нерви. Такі ушкодження варіюються від майже непомітних подряпин до серйозних уражень, які шкодять внутрішнім органам.
Раневі ушкодження супроводжуються больовим синдромом та кровотечою різної інтенсивності. До того ж виникає запалення, набряк, краї рани розходяться, а при сильних ураженнях – втрачається функціональна здатність пораненої зони.
Рани бувають різними й діляться згідно наступних характеристик:
глибина ушкодження: поверхневі та глибокі;
характер рани: глибокі діляться на проникаючі та непроникаючі;
місце ураження: м’які тканини, суглоби, череп, грудна клітина й ін.;
спосіб отримання рани: колоті, різані, рвані, вогнепальні, рубані тощо;
стан ушкодження: чиста або забруджена рана.
Розуміючи, з яким різновидом рани потрібно мати справу, лікар має можливість обрати найоптимальніший метод лікування.
Перш за все, лікування рани починається з її обробки. Пацієнт, його оточення або медичний працівник обмиває рану та наносить антисептичні розчини. Залежно від складності рани на цьому її лікування може й закінчитися. Дрібні побутові ураження не потребують подальших маніпуляцій або ж потрібно буде обробити ушкодження антисептиками ще декілька разів.
Коли мова йде про більш серйозні побутові або інші пошкодження, то після первинної обробки потрібно зупинити кровотечу (тампонами, пов’язками або ж джгутами), зняти одяг, взуття, забрати інші сторонні предмети. Їх наявність ще більше травмує пацієнта та підвищує шанси розвитку ускладнень.
В разі появи відносно невеликих ран з невеликою кровотечою достатньо накласти стерильну пов’язку з антисептичними та загоюючими засобами й змінювати її 1–2 рази на день в амбулаторних або домашніх умовах.
Коли пацієнт отримує серйозні ушкодження кінцівок або інших частин тіла, після зупинки кровотечі та первинної обробки його направляють до лікувально-профілактичного закладу та терміново проводять операцію. Під час оперативного втручання раневу поверхню очищають, висікають краї рани, якщо це необхідно, та накладають шви та дренажі. Після проведених маніпуляцій пацієнту призначають антибіотикотерапію, препарати протигрибкової дії, анальгетики, протибольові та протизапальні медикаменти.
Основні задачі лікування ран – уникнення інфікування, відновлення нормальної діяльності ураженої ділянки, якомога швидше загоєння та нормалізація загального стану пацієнта.
При відсутності лікування або ж невчасній, недоцільній медичній допомозі можуть розвиватися різноманітні ускладнення. Їх тяжкість залежить від складності самої рани.
Невеликі глибокі чи поверхневі ураження мають здатність до інфікування. Таким чином розвивається нагноєння та навіть абсцес. Глибокі різані, колені, рвані рани призводять до серйозного крововиливу, пошкодженню кісткових тканин та багато інших, загрожуючих життю наслідків. Ураження черепа, черевної порожнини та грудної клітини – найнебезпечніші. Вони призводять до пошкодження внутрішніх органів, мозку та легень. Відсутність доцільного лікування в цьому випадку часто призводить до летальних випадків.
Лікування ран та уникнення ускладнень – досить непроста задача. Вона під силу тільки досвідченим лікарям та медичним працівникам, а тому, щоб отримати своєчасну та якісну допомогу в лікуванні ран різної складності, звертайтеся до медичного центру «Оксфорд Медікал». Ми забезпечуємо пацієнтів лише найкращими послугами!
Отримати допомогу в нашому медцентрі – означає уникнути ускладнень та вилікувати рану й забути про неї в найближчий час!
відділення: Хірургія
відділення: Хірургія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
Леха Качинського, 4
телефон:
050 821 38 99
067 518 20 33
0412 55 88 80
показати Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом